
Pałac w Rogalinie to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc tego typu na mapie Polski. Sam Pałac to Perła, koroną jest park dookoła, a całe otoczenie tegoż kompleksu to istny majstersztyk w dziedzinie dbania o każdy szczegół.
Jedno z największych założeń parkowo-pałacowych tego typu w Polsce, a sam pałac został wybudowany już w latach 1770-1780.
Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu z końca XVIII wieku, należącym do pereł polskiej architektury. Jest on dziełem wybitnego architekta Stanisława Zawadzkiego. Zbudowany na planie podkowy, posiada monumentalny portyk joński, neopalladiańskie arkadowe galerie, strojne panoplia oraz charakterystyczne oficyny z łamanymi dachami, będącymi echem wzorów z chińskich pagód. Sztukaterie wykonał Michał Ceptowski, a malowidła we wnętrzach pałacu – Antoni i Franciszek Smuglewiczowie.
Teledysk ślubny to aktualnie bardzo modna forma filmowania Pary Młodej w tym dniu. Pomimo krótkiej formy, posiada ogromny potencjał. W zależności od preferencji Młodych, film może być utrzymany w romantycznym klimacie, ale może być też w stylu glamour, retro czy jakimkolwiek o jakim tylko zamarzycie. Wspólnie możemy zrobić prawie wszystko.
Gołuchów należał pierwotnie do rodu Toporczyków, od których w 1408 r. odkupił go Iwan z Karnina, protoplasta rodziny Wieniawitów Leszczyńskich. Data budowy zamku nie została jednak do końca wyjaśniona. Jedni badacze twierdzą, iż powstał on w 1560 r. z inicjatywy Rafała IV Leszczyńskiego, jednak istnieją wzmianki o istnieniu w Gołuchowie fortalicji już w 1444 r.
Nagrane 08.01.2022. Na zachodnim brzegu Warty w odległości kilometra od miasta znajdują się ruiny zamku królewskiego. Został wzniesiony około roku 1362 za czasów króla Kazimierza Wielkiego. Jego zadaniem była ochrona środkowej Wielkopolski przed najgroźniejszym wówczas wrogiem Polski Zakonem Krzyżackim. Przy jego budowie wykorzystano naturalne warunki obronne. Zamek powstał na sztucznym wzniesieniu w zakolu Warty która w tym miejscu dawniej płynęła kilkoma odnogami. Powodowało to że w pewnych miesiącach znajdował się praktycznie na wyspie choć przyjmuje się że otaczała go fosa.